forum

Polityka i gospodarka

Intercyza w związku

  1. Administratori 17.03.2010 r. 17:56:39

    Decydując się na zawarcie związku małżeńskiego możemy zdecydować się na intercyzę. Oznacza to rozdzielność majątkową współmałżonków. Są różne warianty umów, na przykład z uwzględnieniem wspólnego majątku, ale zatrzymajmy się na pełnej rozdzielności gwarantującej małżonkom pełną swobodę z korzystania ze swojego majątku. Kosztuje to u notariusza około 500 złotych i dodać trzeba, że można. Nie jest to umowa na całe życie, gdyż małżonkowie mogą ją rozwiązać, albo zmienić jej treść. Jakie są korzyści z intercyzy?



    Na przykład mąż prowadzi działalność gospodarczą, zaciąga długi, wtedy tylko on za nie odpowiada. Jeśli wniesie swój majątek do małżeństwa, z kolei jest on jego własnością. Z kolei trudniej wziąć kredyt, ponieważ nie brany jest pod uwagę stan posiadania obojga. Czy zawarcie intercyzy oznacza brak wzajemnego zaufania dwojga ludzi wchodzących na nową drogę życia? NIEKONIECZNIE! Taką umowę zawiera coraz więcej małżeństw niekoniecznie dlatego, że jedno z nich albo oboje obawiają się o stratę swojego majątku. Po prostu różnie się może w życiu zdarzyć i za niefrasobliwość żony w sztuce wydawania pieniędzy nie musi odpowiadać mąż. I na odwrót oczywiście też; za na przykład hazardowe namiętności męża nie odpowie swoim majątkiem żona. Małżonkowie zapewniają sobie pewien komfort i najczęściej mówią, że decydując się na intercyzę zabezpieczają się przed nieprzewidzianymi okolicznościami. A zaufanie do siebie mają. Zdarza się, że naciskają na rozdzielność majątkową rodzice panny młodej, bo wnosi kilkakrotnie większy majątek niż pan młody. Ten ostatni nie powinien się dziwić ani obrażać; pozostaje mu jak najszybciej udowodnić, że też go stać powiększanie swego majątku i za jakiś czas rodzice małżonki mogą żałować, że chcieli tej intercyzy. A NA KONIEC PRZYPOMNĘ: TĘ UMOWĘ MOŻNA ZAWSZE ROZWIĄZAĆ.    



    Redakcja M.S

  2. Konto usunięte 17.03.2010 r. 18:00:07

    intercyza pozwala robić zajebiaszcze wałki ale warunek musisz być pewnym drugiej połówki hehehe            

  3. Konto usunięte 17.03.2010 r. 18:35:00

    dokładnie, masz rację   uśmiechnięty   sama z tego kiedyś skorzystałam   uśmiechnięty   tzn oczywiście z intercyzy    

  4. Konto usunięte 17.03.2010 r. 18:40:57

    to wam sie udalo skorzystac i zyskac a ja niespisalem przed slubem i teraz mam jaja bo jest podzial majatku...czlowiek byl glupi i zabardzo zakochany zeby myslec o czyms takim...a teraz mnie juz krew zalewa przez ta kobite    

  5. Konto usunięte 17.03.2010 r. 19:27:31

    hehehe do piachu z nią hehehe            

  6. Konto usunięte 17.03.2010 r. 20:47:01

    moze niebede pozbawial matki mojej 5 miesiecznej coreczki ale jej matke lopata w leb i do piachu czyli tesciowa    

  7. Konto usunięte 18.03.2010 r. 18:36:53

    lepiej jest bez zwiazkow    

    szkoda nerwow i czasu na to zeby ułozyc sobie zycie a potem je s ***** ic...

    to jest bez sens jak dla mnie...

    sa zakochani sa dzieci sa chore malzenstwa toksyczne...

    to wszystko jes tak delikatnie smieszne...

  8. Konto usunięte 18.03.2010 r. 18:43:37

    dlatego zwiazek od jakiegos czasu to pojecie nie znane    

    zaczynam znowu miec na wszystko...................    

                       

  9. Konto usunięte 18.03.2010 r. 18:50:07

    mylisz sie bo znalazłem    

    i zakochalismy w sobie nawet...

    było naprawde zajebiscie ...

    ale niestety do pewnego czasu...

    wiec zwiazek jak na dzis dla mnie to jest bardzo smieszzna sprawa    

  10. Konto usunięte 18.03.2010 r. 19:03:29

    a czy ja powiedziałem ze sie poddaje    

    poprostu wyjeb....na wszystko i pełen dystans    

  11. Konto usunięte 18.03.2010 r. 19:07:18

    nooo qrwa inaczej chyba sie nie da heheh...

                           

  12. Konto usunięte 18.03.2010 r. 19:13:27

    dlatego ja nie popelnie tego bledu    

    po co mi to...wole sie zabawic niz paprac sobie zycie   Walka przeci spamom  

  13. Konto usunięte 18.03.2010 r. 19:20:10

    buahahah    

    raczej        

                   

  14. Konto usunięte 18.03.2010 r. 19:22:46

    taaaaaaaaaa....dzis wszystko jest mozliwe    

    wszystkie akcje dozwolone    

                       

  15. Konto usunięte 18.03.2010 r. 19:25:23

    buahahah    

    nie ma takiej opcji    

    ja nie wpadam    

                   

  16. Konto usunięte 18.03.2010 r. 19:31:27

    no dobra ja juz musze zmykac    

    trzymta sie ludziska    

  17. Smukon 01.04.2010 r. 21:41:04

    a mnie zastanawia, czy jest jakiś inny akt prawny, którym można się zabezpieczyć przy okazji gdzieś pomiędzy intercyzą, a podziałem majątku małżeństwa?...