forum

Rozrywka i uczucia

Góry - Karpacz I okolice

  1. Konto usunięte 19.04.2013 r. 07:27:21

    Witam



    Ja Polecam Miescowość Karpacz i nie tylko . Można tam spędzic swiętny Urlop i jak ktoś umie dobrze go zaplanować .



    A mianowicie :

    1. dzien jakiś spacerek w góry na Śnieżke po wejsciu mozna wyciągiem zjechac do Czech ale nie koniecznie .



    2. Dzien drugi : wycieczka do Zamku czocha na zwiedzanie w drodze powrotnej zobaczenie Tamy na rzece Kwisa ( ogromna ) i jak czas pozwoli wiechanie w Swieradowie Zdrój Kolejką gondolową na góre i oczywiscie zjechanie chyba ze ktoś woli spacerkiem Polecam .



    3. trzeci dzien . Wycieczka do Szklarskiej Poręby Wjechanie wyciągiem na szrenice sliczne widoki i spacerkiem zejscie w Kierunku Wodospadu Kamienczyk Polecam .



    4. Pozostałe dni mozecie zaplanowac jak tam kto uwarza : Polecam Turystyke a mianowicie wyjazdy jedno Dniowe z Karpacza do Czech skalnego miasta Aderspach ceny około 70 zł od osoby . I ewentualnie do Pragi Warto .

    A ponadto Polecam coś dla dzieci i nie tylko Miasteczko Western City w Okolicach Karpacza , miejscowosc Sciegny .

    Polecam





    Jak jakieś Pytania to pytac odpowiem .

  2. ewan0545 21.04.2013 r. 21:36:44

    uwielbiam Szklarska Porembe....jest tam o wiele lepiej niż w Karpaczu,,,,,,super   uśmiechnięty     uśmiechnięty     uśmiechnięty  

  3. Teresa 21.04.2013 r. 22:09:48

    a to Karpacz gdzie nie dotarliśmy





    ">





      uśmiechnięty  

  4. Aspire 02.09.2013 r. 11:22:16

    Witam.

    Kilka praktycznych rad.

    Ad.1 - Widzisz Śnieżkę z podjazdu lub z wyciągu - idź lub jedź. W innym przypadku bez czapki, szalika i rękawic ani rusz.

    Zdrożał wyciąg. 35zl/osoba. Parking min. 8 zl

    Ad.2. Zamek Czocha - polecam. Ale najpierw zadzwoń do recepcji i zapytaj o poziom wód w rzece bo nigdy nie popływasz wokół zamku. super sprawa. Ostatnio za wysoki poziom wody     .Notabene, czemu nie kręcili \" Nosferatu wampir\" wlaśnie tam? Do dziś nie wiem. Taka Polska Transylwania. Zwłaszcza wieczorową porą.

    Ad.3. Szklarska jest super. Tanio. Cafee w \"Młynie Łukasza\".

    Obiad tani 10 metrów dalej. Wbrew pozorom polecam \"danie dnia\". Nauczyli się jednak coś od Anglików. Full opcja za 25-30 zł. Ze Szrenicy 40 min i wodospad lub dla odważniejszych Wielki Szyszak. Polecam muzeum minerałow- 10 min od wyciągu. Od kamienczyka wolę wodospad Szklarki. Blizej -5 min od DARmowego parkingu.

    Ad4. Skalne miasto - koniecznie !. ALe ... droga 309 w naprawie po ostatnich nawałnicach. Lepiej 5 z Polski potem 16 i 14. Ale sprawdź !

    Bez GPS ani rusz. Te czeskie oznakowania - tragedia.

    W Adrspach wejście 70 koron/osoba. Wymienić po drodze. Obok kantor to zdziercy. Obiad tani i super. Knedliczki. nie plać w Euro bo zdechniesz z głodu zanim Ci przeliczą.

    Parking 10 zeta.

    Ad.5. Bawaria Saksońska - dojazd tylko 4 do Drezna. Przez Czechy - tragedia - 5 godzin. Konigstein - 15 euro ale fajki na dole 9 euro     . Szok. Wjazd na twierdze szklaną windą. Kto się boli to lepiej do rezerwatu. Parking-10.

    Koniecznie zobaczyć przełom Łaby i skalne mosty. Zamki nad Łabą są ładne choć ładniejsze są nad Loarą.

  5. SAJ77 02.09.2013 r. 17:35:44

    Mozna tez wybrac sie do mnie,gdzie 15scie tysiecy lat temu,mieszkal czlowiek z Cro Magnon...Przyjemnie plynie sie rzeka podziemna...





    ">





  6. Beatka29 03.09.2013 r. 06:33:08

    Ogromnie dziekuje gigus. Wlasnie wybieram sie na tydzien w te okolice i juz mam gotowy plan zwiedzania   uśmiechnięty     uśmiechnięty     uśmiechnięty     uśmiechnięty  

  7. teresa 25.06.2014 r. 19:51:37

    JA TAM WOLE COS POZWIEDZAC NIZ GNIC NA PLAZY

  8. teresa 25.06.2014 r. 19:55:00

    ZABAWY WODNE MAM W OKOLICY U SIEBIE COŻ TA PLARZA TO TYLKO PIASEK I WODA CZY JEZIORO CZY ZALEW CZY MOZE I OCEAN JEDNO TO SAMO TO PO CO GONIC TAKI KAWAL, JAK MA SIE U SIEBIE

  9. teresa 26.06.2014 r. 18:07:54

    nioe kazdego stac na takie wypady jak twoje ale to nie znaczy ze nie mozna podziwiac to co jest w zasiegu portwela nawiazujac do wypadow    

  10. teresa 28.06.2014 r. 18:18:52

    a ja niby o czym pisze jak nie o pszyrodzie    

  11. teresa 28.06.2014 r. 18:19:49

    oj nie jestem w temacie wyzywajcie sie dalej