forum

Religia, obrzędy

Boga nie ma- dowody!!!

  1. samotny999 10.08.2012 r. 21:20:51

    Po pierwsze witam wszystkich chcących i nie chcących dołączyć do dyskusji   uśmiechnięty  

    A więc tak- wychowałem się w katolickiej rodzinie, ale jak to często w życiu bywa, poszedłem własną drogą. Bliższej ateizmowi niż czemukolwiek. I od zawsze zadawałem sobie pytanie- skąd jesteśmy, po co żyjemy, jaki jest sens życia. I na wszystkie te pytania znalazłem odpowiedź   uśmiechnięty   hi hi

    Czym jest Bóg? ludzie od zawsze zastanawiali się jaki jest sens ich życia bo zawsze życiu towarzyszy cierpienie no i skądś się wzięliśmy. Nie umiejąc odpowiedzieć na to pytanie, ktoś wymyślił siły nadprzyrodzone- Boga.

    Nie zastanawiało was nigdy dlaczego jest tyle tak różnych religii? Chrześcijaństwo które ma setki odłamów, Judaizm które ma setki odłamów, Islam który ma też ileś ta odłamów, Buddyzm, który też ma ileś tam odłamów i wiele innych,których nazw nie znam. Dlaczego tyle tego jest? W chrześcijaństwie, judaizmie i islamie jest tak że że niby jest jeden bóg i tylko jeden jest prawdziwy- ten w danej religii. w buddyzmie nie ma boga i buddyzm z czasem stał się religią a na początku był po prostu filozofią życia. Odpowiedź- religia to wymysł człowieka dla głupich i naiwnych. Narzędzie władzy. Wystarczy zajrzeć w historie średniowiecza. Egipcjanie, grecy i inne starożytne cywilizacje też miały swoje religie. Wierzyli że słońce jest bogiem. Teraz po tylu latach wiemy że słońce jest tylko słońcem, ale wtedy za te słowa pewnie by nas zaje    

    Bóg- Bóg stworzył ziemię? w siedem dni tak? to skąd do jasnej ciasnej wcześniej na ziemi znalazły się dinozaury? dlaczego jest tyle różnic między religiami?

    Co jeszcze by tu dodać... Zło jest wytworem szatana tak? **cenzura** prawda. Jest takie życiowe i prawdziwe powiedzenie- nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. I jest ono prawdziwe. Więc gdyby istniał szatan i zło by było jego tworem to w zasadzie byłby on dobry, bo z czasem widzimy że to złe co nas spotkało dało dobre skutki. Tak więc szatan wychodzi na to że jest dobry. Tak więc co jest złem? co jest dobrem? To jest akurat pojęcie względne.

    Następne- Czy mamy duszę? My tak- ludzie wg religii, a zwierzęta? dlaczego one nie a my tak? Dusza to jest moim zdaniem wytwór inteligencji i każde zwierze jest inteligentne. Człowiek uważa że taki komar to debilne stworzenie bo lata i gryzie. nie da się go niczego nauczyć. Ale- po co on ma się czegoś uczyć? żywi się krwią więc musi pić żeby żyć, a po co mu inne umiejętności? Ostatnio wymyśliłem coś takiego że one też zastanawiają się nad sensem życia- dlaczego i po co żyją i wiecie co? tak jak kiedyś ludzie wierzyli w to że słońce jest bogiem, tak tera komary wierzą że księżyc jest bogiem i wierze w to że był sobie jakiś mądry komar który widział boga w księżycu i wymyślił sens życia komara, że jak doleci do księżyca to osiągnie duchowe oświecenie. Od tej pory komary latają do księżyca, a te głupsze do sztucznego światła wierząc że to księżyc. I podobnie jest z ludźmi...

    Dalej- więc jaki jest sens życia jeżeli boga nie ma?

    Sens życia jest taki że niema żadnego sensu, tak więc możemy wszystko wg własnych potrzeb i upodobań według zasad etyki..

    A skąd się wzieliśmy? z ewolucji. A skąd się wzięła ziemia? z kosmosu. A skąd się wziął kosmos? Odsyłam do YT

  2. antek 10.08.2012 r. 21:25:34

        Co za problem jest czy go nie ma     kto chce to wieży a kto nie chce to nie wieży i cześć pieśni    

  3. samotny999 10.08.2012 r. 21:27:19

    w końcu mogłem napisać co myślę, wiec proponuję od góry do dołu ;p

  4. antek 10.08.2012 r. 21:39:11

    Sylwia wystarczy dobry bimberro        

  5. antek 10.08.2012 r. 21:45:57

    żeby kuśka miała oczy to na pewno by do waginy nie wlazła   smutny   a tak nie widzi a wieży że tam ładnie     i wszyscy są zadowoleni    

    Więc widzieć za dużo to też nie zdrowo            

  6. Malwina 11.08.2012 r. 10:56:04

    ciekawi mnie, jakim sposobem dowiedziałeś się, w co wierzą komary    

  7. samotny999 11.08.2012 r. 12:28:17

    nie wiem czy wiecie, ale mamy w kraju zakazaaną marihuane, dlatego że rozjaśnia umysł. Ja palę od lat... od 16 roku życia... i mi rozjaśniło myślenie na tyle że czasem jak się czymś zafascynuje to spać po nocach nie mogę :p A do dilera numeru nie podam... :p

  8. samotny999 11.08.2012 r. 12:34:47

    Co do komarów... tak se raz autobusem jechałem i myślałem po jakiego grzyba one do światła lecą... A co do wiary- dużo mi do tego kto w co wierzy, bo niby żyjemy w wolnym kraju, ale jakbym chciał zrobić w poznaniu pierwszomajowy pochód buddyjski, wykrzykując słowa buddy, to *^^*&% by mnie za jaja powiesili, A procesje katolików idą se przez miasto hałas robią nie wszyscy chcą tego słuchać ale muszą, a jak by ktoś chciał zakłócić ich spokój jak np. pan motylek z warszawy to grozi mu sąd... no bez jaj, ale gdzie tu wolność słowa i wiary?

  9. samotny999 11.08.2012 r. 12:35:45

    No i na pewno bym to składniej napisał, gdybym znał więcej słów, ale nie znam bo mało czytam   uśmiechnięty  

  10. Troll 12.08.2012 r. 02:55:31

    no i tym pojednawczy akcentem Paweł zakończył ten wielce pouczający temat. A wiele by można napisać. Że bóg jest agencją wszechrzeczy ? Nie ma dowodów że jest ani nie ma dowodów że go nie ma. I bez sensem jest przekonywać wykonawcę jakiejkolwiek religii że go nie ma. Nie zabieramy ludziom wiary! Wszystko co nas otacza jest bogiem tylko że ludzie z boga już setki lat temu zrobili pośmiewisko. Każdy kto interesował się źródłem religii judejskich wie czym jest biblia, jak powstała i komu służyła. Lenin ją określał jako opium dla mas. A dziś każdy z was może przycupnąć na uboczu i w ciszy z zamkniętymi oczyma zamienić dwa słowa z stwórca.

  11. Piotr_eL 12.08.2012 r. 03:55:09

    ..przyznac wam musze (choc niechetnie) ze bardzo mnie bawią wasze wypowiedzi! ..hehe..macie styl w stylu monty python\'a! ..jej, dosłownie macie dar-to forum by bez was umarlo!

    /pozdro ..bystrzachy z MK/    









    &feature=plcp">





    &feature=plcp

  12. Piotr_eL 12.08.2012 r. 04:07:12

    ..oh, przepraszam! ..avatary też pozdrawiam! /taki jestem dobry, hehe    

  13. Piotr_eL 12.08.2012 r. 13:01:03

    nauka to narzedzie umyslu! dzieki niemu wiesz /jak/ masz cos uczynic by /bylo/ ..a wiara w Boga, to narzedzie dzieki któremu wiesz /po co to robisz/ czaisz

  14. samotny999 12.08.2012 r. 14:32:16

    Jak się zjaram przy kompie to rozwinę poprawnie Tą i inne myśli... Uważa większość z was że to czy ktoś w coś wierzy to jego osobista sprawa... Ale... katolikom nie podoba się islam, islamistom chrześcijaństwo i w imię religii przez wieki mordowano setki tysięcy ludzi i nadal to trwa... Religia według mnie to masowa choroba umysłowa. Każdy ma prawo wierzyć? ale jakbym wierzył w szatana, to rzuciło by się na mnie stado świętych owieczek żeby mnie zniszczyć, a jeżeli wierzyłbym w latające marchewki i postawiłbym sobie ołtarzyk w lesie to wylądowałbym w psychiatryku? więc o jakiej wolności wiary tu jerzy i inni piszą?

  15. samotny999 12.08.2012 r. 14:41:55

    A gdyby tak nie było żadnej religii, tylko każdy człowiek miałby w mózgu zakodowane wartości moralne i etyczne, nie te co nakazuje wiara, bo one są niektóre naprawdę dziwne, to wyobraźcie sobie jaki świat byłby dobry. Nie było by księży trzymających się za plecak podczas seksu, nie było by wojen w imię wiary, nie było by przeciwników marihuany, nie było by wojny o krzyż w warszawce jakiś czas temu, nie było by moherowych skrzatów... i wiele wiele innych dziwnych rzeczy... Każdy byłby bratem i siostrą dla każdego bez względu na kolor skóry. Każdy byłby dobry, życzliwy i uprzejmy dla innych i żyło by się o niebo lepiej każdemu. Ale to jest nie możliwe, bo religia zakazuje i nakazuje wiele i dużo więcej...

  16. Piotr_eL 12.08.2012 r. 15:16:53

    ciebie tez by wtedy nie bylo razem z tym ołtażykiem w lesie\\i sensu dla innych-bo nie wiedzieliby\\po co mieliby byc

  17. Piotr_eL 12.08.2012 r. 15:17:39

    ołtarzykiem leśnym

  18. Piotr_eL 12.08.2012 r. 15:23:09

    zgobiles Boga i teraz go szukasz, czy..

  19. Piotr_eL 12.08.2012 r. 15:23:56

    ..masz i nie uznajesz

  20. Piotr_eL 12.08.2012 r. 15:27:28

    \\no i te twoje subiektywne pojecia dobra, swiata i calego tego syfu ktory tu dajesz, sa poprostu ..niezrozumiale/

  21. Piotr_eL 12.08.2012 r. 16:39:42

    ewentualnie głupkowaty/ale nie wiem kim jest tak naprwawde.. pewno w lesie /daj Bóg drzew, nie krzyży    

  22. ewan0545 12.08.2012 r. 16:56:24

    czy jest czy nie ,czy wierzymy ,czy wątpimy to decyzja indywidualna każdego człowieka,   uśmiechnięty  

  23. MARIO 03.10.2012 r. 08:41:57

    NATO DOWODUW NIEMA ALE NAPEWNO TY NIERAS WOŁALES O POMOC DO NIEGO NAWET JAKO DZIECKO

  24. Karelia 03.10.2012 r. 14:23:10

    samotny, bardzo chciałam, ale nie dałam rady przebrnąć przez promotionszynowy przekaz. za dużo napisenym jezd na wstempie.jutro zpróbujem z drugiej flanki. może mnie się uda, o ile ud nie zmenczem, bo cosik mnie zaintrygowałłłło.

  25. Cortex 03.10.2012 r. 14:31:46

    Ktoś zapewne wstawi player

    kaliber44



    Czym dla Ciebie jest świat?

    Białe babie lato unoszone przez Twój podmuch

    Tak ot tak

    Pokaż skrawek Twoich ust, pokaż Swój mózg

    Może słowa te za małe są

    Przecież jestem tylko łza, przecież jestem tylko wszą

    Nieliczne czarne babie lato

    Opowiedz mi, powiedz, powiedz mi powiedz

    Przecież ja nie jestem pewien, może oni łżą

    Ojcze!

    Tato!

    Jakie Twoje imię jest?!

    A może Ś.P. Brat Joka odpowiedź już zna...

    A może nie, a może tak

    A może tak, tak, tak, tak!

    Przyznaj sie, że Ciebie nie ma - to legenda x4

    Zawsze szybko umierają tacy jak ja

    Tacy sami lecz ciągną nitki inny kolor

    Wiedzcie, że jest

    Bo ktoś musi być

    Bo tak łatwiej żyć

    W to można uwierzyć...



    Do widzenia w piekle, do zobaczenia w piekle

    Ona podała mi dłoń i ja dla Niej klęknę

    Ja dla Niej padnę

    Ani słowa ze strony ludzi i ja to odgadłem

    Mnóstwo słów o Tobie:

    Mówione, pisane, czytane i tak sie nie dowiem

    Bo tajemnica owiane jest to:

    Dobro czy Zło

    Białe lekkie babie lato...

    Czarne lepkie babie lato...

    Białe lepkie babie lato...

    Czarne czyste babie lato!

    100 stóp nad ziemią wyciągnięta ma dłoń

    Będę mówić - dawno wyrzygałem knebel

    I mój głos, i moja Wieża Babel

    Ja urządzę post, otworze drzwi od klatki

    Ja spojrzę na Ciebie, ja moimi oczyma

    Ja spojrzę na Ciebie nie oczami mojej Matki

    I zobaczę coś...

    A może tam nic nie ma?

    A może kto? powie - to legenda...





    Podaj mi dłoń i podaj mi ręke...

    Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma

    Bądź a klęknę!

    No i podaj mi dłoń i podaj mi ręke...

    Podaj mi dłoń

    Czemu oczywiste dla mnie jest, że Ciebie nie ma

    Bądź a klęknę!

  26. requiemdlasnu 03.10.2012 r. 15:36:00

    ja tam wierze w świete jeże kocham siebie i należę..    

  27. requiemdlasnu 03.10.2012 r. 15:42:01

    ja jeża znalazlem    

  28. Cortex 03.10.2012 r. 15:42:14

    i to właśnie sednem się objawia - każdy sobie prawdę uroi w głowie

  29. Cortex 04.10.2012 r. 10:21:09

    no to pare założeń zakladasz. ze reinkarnacja, że wszystkie my chcemy końca bez końca, że błąd jakowyś wystąpić musi.

    galimatias, miks i koktail z tego wychodzi.

    no bo jeśli ma być ona - ta reinkarnacja - to przede wszystkiem religia. A jak religia to już o boskosc zachacza palcem. I konkludzja - skoro boskosc to i blad wykuczony z rownania. i tak teoryja upadła rozbiwszy sie o niebyt umysłowy.

    Aczkolwiek rozważania o ruchu myślowym świadczą.

  30. Kill Bill 04.10.2012 r. 10:47:10

    szkoda.

    liczyłam na jakieś agumenty i przykłady