forum

Polityka i gospodarka

ACTA

  1. anilka 26.01.2012 r. 08:52:38

    Co Sądzicie o     acta dobry zły pomysł.. jak dla mnie fatalny..

  2. anilka 26.01.2012 r. 11:24:52

    Polowa ta ważna połowa amerykańskich stron nie działa lib zostały zawieszone.. zna ktos tak do konca te prawo ? Wydaje mi się że sambarany w naszym sejmie nie rozumieją co podpisuja.

  3. Robert 27.01.2012 r. 02:52:03

    ha ha ha ha :     D jak inaczej to można kwestować

    R.

  4. Rafał3 12.02.2012 r. 00:57:05

    Pytanie retoryczne.   uśmiechnięty   Oczywiście jestem przeciwny ACTA, podobnie, jak i zapewne ponad 99% innych osób korzystających z internetu.

  5. Rafał3 12.02.2012 r. 13:51:36

    To prawda jerzy. ACTA dotyczy nie tylko internetu, ale praw autorskich wszelkiego rodzaju. Niestety stoją za to duże pieniądze i w interesie ogromnych korporacji filmowych, muzycznych, czy też developerów software\'u jest w interesie

    ACTA. Myślę, że jest to umowa sporządzona w celu ukrócenia rozwoju Chin, których gospodarka powoli zaczyna prześcigać USA itd.



    Jeśli chodzi o mnie, to zdecydowanie popieram akcje protestacyjne, jak również namawiam innych, by np. dołączyli się do wniosków w sprawie referendum dotyczącym ACTA.



    Właśnie z powodu dużych protestów w Polsce, nie tylko zaczęły się protesty w całej Europie (idąc za przykładem Polski), ale również Niemcy ostatecznie podjęły decyzję o zaniechaniu podpisania ACTA, co zaburzyło jej wdrożenie.



    Mam nadzieję, że uda się zebrać 500 tys. wniosków w sprawie referendum ACTA i zostanie ono przeprowadzone - tak powinno być w demokratycznym kraju. Bo niestety dotychczasowe działania rządu z tym, jak chcieli cichaczem przepchnąć tak niejasną, niesprecyzowaną umowę w tak dużej mierze godzącą w prawa do wolności obywateli kojarzą się z władzą totalitarną.

  6. abc 12.02.2012 r. 18:38:29

    Ale głupoty tu wypisujecie... Wiadomo, że wiele zapisów w ACTA jest niepokojących, ale komu zależy tak naprawdę na tak silnym oporze i protestach? Tym , którzy zarabiają na NIELEGALNYM PROCEDERZE przekazywania niby za free informacji w necie. Dlaczego ma zarabiać ktoś za pośrednictwo a nie mają zarobić Ci, którzy włożyli konkretny trud w stworzenie konkretnego \"produktu\"? Tyle słów o reżimie - nie ważne jaka opcja rządziłaby i tak należy opanować dziki kapitalizm w Internecie. Inną sprawą jest wolność słowa-ale akurat tu nie widzę zagrożenia, polska kultura najlepiej rozwijała się zawsze w drugim obiegu , tyle że wtedy na powielaczach działano faktycznie społecznie i za zgodą autorów. Polacy sobie poradzą. Niech nie płaczą i nie krzyczą \"szarostrefowcy\" - płacę podatki i dostaję wynagrodzenie za swoją pracę, dlaczego ZŁODZIEJE mają nie płacić podatków i zarabiać na pracy innych. Ciekawe jakbyScie czuli się gdyby w dzień wypłaty obcy ludzie przychodzili i pobierali z Waszego konta Wasze pieniądze? Tak bowiem wygląda proceder udostępniania stron, serwerów do pobierania materiałów, które nie należą do ich właścicieli.I proszę o nie komentowanie głupim: \" a politycy nie kradną?\" , to nie jest żaden argument: jeżeli chcemy by ludzie, z którymi robimy interesy na codzień nie oszukiwali nas, to warto również być uczciwym.

  7. abc 12.02.2012 r. 18:44:22

    A tak mimochodem: ilu z Wasz czytało wogóle zapisy zawarte w ACTA. Czy większość czerpie swoja wiedzę z Internetu i innych mediów?

  8. abc 12.02.2012 r. 18:48:21

    Oczywiście, że wysokość opłat za legalne produkty jest innym tematem. w Empiku zdarza się, że ten sam film lub płyta z muzyką leżą koło siebie na półce i mają inne ceny - ten sam produkt   uśmiechnięty   .

  9. Dawid 13.02.2012 r. 13:08:48

    Jak dal mnie to jest głupota niech wszystkiego zabronia w Polce

  10. abc 13.02.2012 r. 20:16:34

    Słucham również Radia Maryja     ...

  11. abc 13.02.2012 r. 20:18:08

    A TVNu i POLSATU nie oglądam.