forum

Polityka i gospodarka

Tusk do łopaty

  1. rogacz 21.04.2010 r. 02:23:48

    ten człowiek doprowadzi kraj do całkowitej ruiny ,    

  2. Pydzio 22.04.2010 r. 15:43:17

    Tu nie ma co wyjaśniać Rogacz ma rację

  3. Pydzio 22.04.2010 r. 15:45:13

    Kopernik, Newton, Darwin, czy Einstein to byli ludzie uczeni, a ten debil Tusk nawet nie potrafi się wysłowić

  4. Konto usunięte 22.04.2010 r. 16:21:36

    bo Donald nadaje tylko do disneylandu        

  5. Konto usunięte 23.04.2010 r. 00:00:07

       

  6. Unkownboy 23.04.2010 r. 00:18:50

    Pydzio, czyżbyś miał coś do debili? A poza ty umiejętność wysławiania nie stanowi o inteligencji... Podobnie jak zespół Downa... Ale tego niektórzy inteligentni też nie wiedzą...



    Rogacz i Pydzio - to załóżcie własne \"kółko wzajemnej adoracji\" - w sensie partii politycznej, przedstawcie konkrety dotyczące Polski, jakieś rozsądne plany, propozycje zmian, żeby Polska do ruiny nie doszła...



    P.S. Mimo wszystko lepiej być **cenzura** m niż idiotą - choć u nas \"idiota\" jest mniej pejoratywnym określeniem - nie wiedzieć czemu    

  7. Konto usunięte 28.04.2010 r. 21:55:42

    Premier Donald Tusk jak najbardziej potrafi się wysławiać. Zbiera grom oklasków po swoich przemówieniach. A może masz coś do Jego dykcji? - jeśli tak, jesteś bardzo powierzchownym człowiekiem.



    Napisz coś konstruktywnego, bo póki co widzę, że pozakładałeś na tym dziale masę lakonicznych tematów.

  8. Konto usunięte 29.04.2010 r. 11:54:01

    premier donald tusk tylko sie umie ldnie wylsawiac ale weiesz tego mozna sie nauczyc w szkole a ze sluba zdrowia jest na pozimie afryki to nie wazne on wam zrobi prywatne szpitale ze bedziecie juz lezec na ulicy bo juz was stac nawet na luzko szpitalne nie bedzie a ty pestka co mozesz powiedziec tylko ze kaczor jest brzydki to jest twuj jedyny merytotyczny argument ale skoro sie sama ukrywasz to chzyba nie grzeszysz uroda ale to nie wsytd nie kazdy jest ladny warto poatrzec co ma wsrodku ale do tego trzeba rozu7mnu a nie ogladania tvn

  9. Konto usunięte 29.04.2010 r. 12:51:24

    Premier Donald Tusk.                    

  10. Konto usunięte 29.04.2010 r. 18:45:55

    Masz rację, polska służba zdrowia jest na bardzo niskim poziomie, niestety. Twór na glinianych nogach. Uważam, że najlepiej byłoby ją sprywatyzować - może na początku nie całkowicie, bo to byłby za duży szok dla Polaków, ale częściowo czemu nie… Rozpocząć od drobnych działań. Już za samą wizytę u lekarza rodzinnego powinno się płacić drobną sumę – np. 5/10 złotych, a resztę dołożyłoby państwo. To być może odstraszyłoby:

    - babcie, które nie mając co robić na emeryturze, wymyślają sobie 1000 chorób i odwiedzają wręcz nałogowo lekarzy

    - paranoików, osób przewrażliwionych na punkcie swojego zdrowia, którzy pomocy powinni szukać u lekarza nie od ciała, lecz od psychiki

    - innych.

    Myślę, że z czasem należałoby wprowadzić całkowitą prywatyzację.

    Zamiast płacić przymusowe składki, które rzekomo wędrują do NFZ i oczywiście jak człowiek zachoruje nie będzie miał problemu, by dostać się do lekarza, by zrobić badanie…. Tak, tak… Rejestracja o siódmej rano, tylko i wyłącznie osobiście, nieważne, że na dzień przeznaczone są dwa ‘numerki’ przykładowo do okulisty, nieważne, że chcąc zrobić rezonans magnetyczny trzeba czekać pół roku jak nie dłużej… Ludzie zdesperowani stoją o 4 nad ranem pod przychodnią.

    Człowiek nie powinien być zmuszany do płacenia składek, powinien mieć WOLNY WYBÓR, jeśli jest przezorny będzie odkładać sobie drobne sumy na specjalny fundusz, z którego opłaci wizyty lekarskie, gdy nadejdzie taka potrzeba. Tylko tutaj pojawia się pewien problem – nie każdy człowiek miałby na tyle rozumu, aby odkładać sobie pieniążki na fundusz.



    Dziś, o ironio, również mamy ‘wolny wybór’… nie musimy korzystać z ‘bezpłatnej’ pomocy państwa, możemy sobie pójść prywatnie, nikt nie broni. Tylko w takim razie po co te durne składki, które nic nie dają.



    Natomiast co do Premiera Donalda Tuska – nie twierdzę, że jest człowiekiem idealnym, bo takich ludzi nie ma, nie twierdzę, że wszystkie Jego pomysły są trafione, bo nie są, nie uważam, że zawsze jest prawdomówny, bo tak oczywiście nie jest. Jednakże mając do wyboru takich, a nie innych polityków w Polsce, wolę wybrać tak zwane mniejsze zło   uśmiechnięty  



    Kończąc, „ABY SIĘ NIE UKRYWAĆ” – jak nazwałeś brak zdjęcia w moim profilu, specjalnie dodałam je, aby odebrać Ci możliwość głupich docinek.



    Jeszcze jedno: pisze się „Twój’, a nie ‘twuj’, \'łóżko\', a nie \'luzko\'...



    Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo uśmiechu i przemyślanych wypowiedzi,



    Joanna

  11. Konto usunięte 29.04.2010 r. 19:17:59

    uwazaj bo starosc przyjdzie wczesniej niz ci sie w3ydaje i widze u ciebie brak czacunku dla babci a mysle ze ja masz wiec powiedz jej ze wymsla sobie choroby a co do bledow to fayktycznie przydarzyly sie ale na usprawiedliwienie mam tylko to ze nie mieszkam w polsce juz 20 lat ale mysle ze i tak niezle sie posluguje jezykiem polskim no wlasnie ladnie to napisalas ze masz wybor mozesz isc i do prywatnego i do panstwoego ale juz nie dlugo nie bedziesz miala wyboru nawet niemcy kraj pare tazy bogatszy nie zeobil tej glupoty i nie sprywatyzowal szpitali

  12. Konto usunięte 29.04.2010 r. 19:22:44

    wedlug ciebie najlepiej to moze usypiac starszych ludzi i do dolu tylko uwazaj bo nie dlugo i ty bedziez stara a tak pozatym jak polska musiala zesjc na psy skoro ma taka mlodziesz a ciarki przechodza zacznyj sama myslec nie ogladaj telewizji

  13. Konto usunięte 29.04.2010 r. 19:51:06

    A Sławek to Zbyszek, tak?



    Nie lubię Tuska tak a propos...jedyne co robi to się wdzięczy.

  14. Konto usunięte 29.04.2010 r. 19:58:03

    tak krynia slawek mam na drugie to nie chodzi czy go lubie czy nie ale on jest tylko zgrabnym mowca a tak naprawde nic nie robia zyskuja tylko na tym ze media tak szkaluja pis slusznie czy nie wazne kactory to kaczory to jst takie prymitywne kazdego obsmiac

  15. Konto usunięte 29.04.2010 r. 20:03:08

    Nie, nie masz racji. Nie tylko korzystają na tzw. kampanii negatywnej.



    Dziś przeczytałam,że ciągle zmniejszają budźet na szkolnictwo i badania naukowe    



    Czyli będzie jeszcze gorzej...



  16. Konto usunięte 29.04.2010 r. 20:10:06

    Ja już zwątpiłam w to czy coś się w tym kraju zmieni...ludzie są ślepi.



    Liczy się wygoda teraz i piekne słówka.



    A ten mój piękny kraj nie...

  17. Konto usunięte 29.04.2010 r. 20:10:40

    komorowski dzisaj pokazal sszcyt bezczelnosci i takie cos ma byc prezydentem podpisal ustawe o IPN i nie bylo by w tym nic nadzwyczajnego ale to co powiedzial potem jeden z dzienikarzy powiedzial mu ze nie zyjacy prezydent skeirowal by ta ustawe do trybunalu konstytucyjnego a komorowski z wdziekiem tylko sobie znanym powiedzial ze nie slyszal zeby prezydent cchcial wyslac ustawe a jesli chcial to mogl to zrobic a bezdzcelnosc polegala na tym ze jak ustawa wplwwala do prezydenta do prezydent wtedy ginal to jest dopiero szczyt nawet nie wiem jak tom okerslic

  18. Konto usunięte 29.04.2010 r. 20:17:43

    I tak przepadł IPN...



    A ja nie wiem czemu PO tak boi sie IPN? Coś w tym musi być?



    Inne kraje otworzyły swoje archiwa raz a dobrze i teraz jest cicho. U nas ciągle będą wyciągać haki na kogoś. A ja przypominam,że Tusk i Wałęsa zablokowali możliwośc dostępu Polakom do archiwów IPN...co zrobiły Niemcy, Czechy i inne kraje. Tam mają juz spokój.



    A u nas ciągle nie?

  19. Konto usunięte 29.04.2010 r. 20:23:57

    boja sie srodowisk naukowych przecisz ich jescze nikt nie ruszyl a prawie kazdy byl kiedys umoczony jako konfident

  20. Konto usunięte 29.04.2010 r. 20:24:53

    Darzę szacunkiem osoby starsze, lecz nie lubię hiperbolizowania ich problemów. Każdy ma problemy.

    Babcie owszem mam, ku memu szczęściu dwie – w tym jedna właśnie należy do grupy osób wiecznie narzekających na zdrowie, choć jest bardziej zdrowa od tej drugiej, która mimo wieku i przeszkód żyje pełnią życia. To po prostu zależy od charakteru. Z jedną, jak przychodzę w odwiedziny, mogę rozmawiać o wszystkim, a druga całą rozmowę poświęca chorobom – może zbrzydnąć     heh.

    To wszystko wyjaśnia – skoro od 20 lat nie mieszkasz w Polsce, nie musisz doświadczać tego, co tu się dzieje, na własnej skórze. A ja niestety muszę – z NFZ miałam już kilka potyczek, wszystkie nieprzyjemne. Jak co do czego, to i tak wszystko musiałam załatwiać prywatnie bądź po znajomości, bo ‘po ludzku’ się nie da   uśmiechnięty   Także punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.





    A jak myślisz-dlaczego PO wygrało wybory parlamentarne w 2007 roku? Bo młodzi się zmobilizowali i poszli do urn   uśmiechnięty   )

  21. Konto usunięte 29.04.2010 r. 20:28:53

    posluchaj nie ma innej mozliwosci jak podnisienie skladek ja tez place w nemczch i to duze skladki ale nie boje sie o zadne badania bo wiem ze bede przyjety od razu a polska wydaje najmniej w calej europie na slube zdrowia wiec czego oczekiwac

  22. Konto usunięte 29.04.2010 r. 20:31:11

    powiem ci dlaczego poszli do urn pamiettam jak wam wbijano w glowy ze kaczynski i pis to obaciach dla was autorytetem byl kuba wojewudzki ale ja was za to nie winie mlodych mozna stybko zbajerow2ac

  23. Konto usunięte 29.04.2010 r. 20:31:50

    Nie dlatego,że się młodzi zmobilizowali...to była kampania negatywna...

    co młodzi wiedzą o twardej polityce?



    Poza tym młodzież nie zna dobrze historii, nie przeżyli stanu wojennego choćby...ja go pamiętam. To było głosowanie na piekne obietnice, nic więcej.



    Obniżono podatki, tak? Tylko,że najbiedniejszym o 1% a najbogatszym o kilkanaście...ot i POlityka.

  24. Konto usunięte 29.04.2010 r. 20:35:27

    jesli chodzi o poglady i program to mam podobne do kaczynskiego ale mam do nie go jeden zal zw wzial do rzadu tych dwuch przyglupow lepera i giertycha i dlatego na tym stracil ja ospoczatku bylem sceptyczny ale faktem jest tez to z platforma ich do tego zmuisla

  25. Konto usunięte 29.04.2010 r. 20:41:47

    Nie miał wyjścia zdaje się...nie pamiętam i nie znam sie na przepisach ale sami by rządu nie utworzyli,a groziło to chyba ponownymi wyborami    

  26. Konto usunięte 29.04.2010 r. 23:50:51

    Co do podatków – troszkę matematyki:



    PRZYKŁAD 1



    Rok 2008

    Progi podatkowe:

    do 44 490: 19% minus 586 zł 85 gr

    od 44 490 do 85 528: 7866 zł 25 gr plus 30% nadwyżki ponad 44 490 zł

    Od 85 528: 20 177 zł 65 gr plus 40% nadwyżki ponad 85 528 zł



    Podatnik A – dochody 20 tysięcy/rok

    wysokość podatku: 0,19*20 000 – 586,86 = 3 800 – 586,86 = 3 213,14

    udział podatku w całkowitych dochodach: 16,07%



    podatnik B- dochody 100 tysięcy/rok

    wysokość podatku: 20 177,65 + 0,4*(100 000-85 528) = 20 177,65 + 5 788,8 = 25 966,45

    udział podatku w całkowitych dochodach: 25,96%





    PRZYKŁAD 2



    Rok 2009

    Progi podatkowe:

    do 3091zł: 0zł

    do 85 528zł: 18% minus 556,02zł

    ponad 85 528zł: 14 839,0zł plus 32% nadwyżki ponad 85528zł



    podatnik A – dochody 20 tysięcy/rok

    wysokość podatku: 0,18*20 000 – 556,02 = 3 600 – 556,02 = 3 043,98 zł

    udział podatku w całkowitych dochodach: 15,21%



    podatnik B – dochody 100 tysięcy/rok

    wysokość podatku: 14 839,0 + 0,32*(100 000 – 85 528) = 14 839,0 + 4 631,04 = 19 470,04

    udział podatku w całkowitych dochodach: 19,47%



    (dochody - przykładowo podałam zaokrąglone liczby, tak by się mieściły w różnych progach, nie uwzględniałam ulg na dzieci i innych w celu uproszczenia)





    Patrząc na wyliczone procenty widzimy, iż zarówno w 2008 roku, kiedy to były trzystopniowe progi podatkowe, jak i w 2009 roku po wprowadzeniu dwustopniowych progów, osoba o niższych dochodach płaci RELATYWNIE mniejsze podatki w stosunku do swoich dochodów niż osoba bogatsza. Podatki zostały obniżone zarówno dla osób o niskich dochodach, jak i dla tych, co więcej zarabiają. Tak, taaaak zaraz będzie krytyka, że tym co więcej zarabiają obniżyli o więcej %, ale przecież i tak te osoby płacą relatywnie więcej w stosunku do swoich dochodów niż kiedykolwiek płaciły osoby z pierwszego progu!

    Ludzie zrozumcie jedno, nigdy nie będzie sprawiedliwości, równości społecznej. Nie ma po prostu czegoś takiego jak równość. Trzeba zaakceptować to, że są bogatsi.

    System podatkowy w Polsce bardzo zniechęca do zakładania firm, a weźcie pod uwagę, że taki przedsiębiorca zakładając przedsiębiorstwo daje pracę nie tylko sobie, ale również kilku-, kilkunastu, kilkudziesięciu, a nawet kilkuset innym ludziom.

    Także obciążanie ludzi o wysokich dochodach hamuje rozwój gospodarczy. Podatnik B w 2008 roku oddał państwu ponad 1/4 swoich dochodów, czyż to nie jest chore?

    Najlepiej pasożytować na tych, co mają najwięcej, prawda? Taka właśnie jest mentalność Polaków – on ma lepiej niż ja, niesprawiedliwe, powinni mu zabrać.

    Państwo powinno zachęcać do aktywności – ileż ludzi pobiera zasiłki dla bezrobotnych, bo im się po prostu nie chce pracować, wolą mieć ‘łatwą kasę’… Powinna być zasada, że owszem potrzebujący dostanie pieniądze, ale nie za darmo – przykładowo 10godzin tygodniowo prac społecznych/cokolwiek…

    Nawet jeśli dochody są marne – to co? Lepiej siedzieć na tyłku i nic nie robić? Czy może jednak udać się do pracy, nawet jeśli to ma być 1 500 złotych. Mieć, a nie mieć?



    Człowiek, który poświęcił masę swojego życia, sił, by zostać np. lekarzem POWINIEN być odpowiednio wynagrodzony. 6 ciężkich lat na Akademii Medycznej, noce nad książkami, bycie stażystą przez kolejny rok, trudny egzamin LEP, rezydentura, specjalizacje itd. itd.

    A Polaczki chcą okradać swoich braci, którzy solidnie zapracowali swoim życiem na taki, a nie inny zarobek… I jeszcze są oskarżani o nieuczciwość, spekulacje…





    Co do Ś.P. Kaczyńskiego podziwiam tego człowieka ze względu na jedno – że wspiął się po drabince na najwyższy szczebel w państwie. Za co wielki szacunek – trzeba być naprawdę mądrym i sprytnym człowiekiem, by dotrzeć tak daleko   uśmiechnięty   Co prawda poglądy polityczne miał zupełnie inne, czasem robił głupie rzeczy (np. wpychanie się niczym mediator między konflikt gruzyjsko-rosyjski bodajże w 2007roku), ale każdemu się zdarzają błędy.

  27. Konto usunięte 30.04.2010 r. 00:05:51

    a co do składek - w Niemczech płacisz wysokie składki, ale jak potrzebujesz pójść co lekarza, to nie masz z tym problemu. W Polsce jest inaczej płacisz składki - wcale niemałe jak na polskie realia, a jak potrzebujesz pójść do lekarza, to traktują Cię jak ***** . Wyciągniesz z portfela pieniądze na stół i od razu z gówna przechodzą na Pan/Pani.



    Moja koleżanka źle się czuła - po odczekaniu swojego poszła do gastrologa, który tylko i wyłącznie po powierzchownym wywiadzie przepisał Jej jakieś horrendalnie drogie leki. Dziewczyna na pytanie - czy nie można by zrobić gastroskopii, została od razu zbyta. Kupiła i brała leki, niczym królik doświadczalny, lecz nic nie pomagały, czuła się coraz gorzej. Przyszedł kryzysowy wieczór, zadzwoniła na pogotowie, dowiedziała się, że karetka najwcześniej przyjedzie za godzinę. Chłopak zaniósł Ją na rękach do szpitala, wylądowała pod kroplówką (łóżko od razu o dziwo było wolne - znajoma pracująca w szpitalu załatwiła...). A później łaskawie dostała skierowanie na gastroskopię... Czy tak ma wyglądać \'bezpłatna\' pomoc medyczna? W Polsce na prawdę trzeba być bardzo zdrowym, by chorować.