forum

Polityka i gospodarka

Sprawiedliwe?

  1. J@nusz 25.02.2010 r. 20:40:18

    W świetle ostatnich wydarzeń, których konsekwencją była śmierć policjanta, sejm opracowuje nowy paragraf. Ustawa mająca wejść w życie przewiduje, że za zabójstwo policjanta (nawet nie na służbie) bez względu na okoliczności wymierzana będzie kara dożywotniego pozbawienia wolności. A co jeżeli zginie kominiarz czy strażak? Czy ci ludzie są gorsi od policji? Jak ma to rozumieć społeczeństwo?

  2. Konto usunięte 25.02.2010 r. 20:55:23

    Jak zwykle nic mądrego nie uchwalili imbecyle    

  3. Konto usunięte 25.02.2010 r. 21:03:40

    A CZY JAK JA ZGINE KTOS SIE TYM BEDZIE PRZEJMOWAL??? CI W SEJMIE TO MAJA NASRANE W CZAPKACH NIE OD DZIS!!!!!! I LEJE NA IMBECYLOW I ICH UCHWALY

  4. Konto usunięte 25.02.2010 r. 21:11:13

        ANNA..ALE IMBECYLE USTALAJA SWOJE PRAWO....A ICH WSZYSTKICH BYM    

  5. Konto usunięte 25.02.2010 r. 21:16:30

    Prawo jest dla tych na górze nie dla nas.
    Ukradnij miliony nazwą cię politykiem
    ukradnij tysia to jesteś złodziejem    

  6. Konto usunięte 25.02.2010 r. 21:20:56

    Nie jednakowa.
    Dla człowieka który stoi na straży prawa powinna być surowsza.

  7. Konto usunięte 25.02.2010 r. 21:32:42

    No co?
    Jak ktoś strzeże prawa to doskonale wie co robi
    Takiego za jaja i na drzewo
    No chyba że nie ma jaj to za co innego i to samo                        

  8. Konto usunięte 25.02.2010 r. 21:38:16

    Skomentuj pliiiiiiiiis    

  9. Konto usunięte 25.02.2010 r. 21:45:30

    Tak, kilka razy.
    Ostatni raz miesiąc temu            

  10. Konto usunięte 25.02.2010 r. 21:49:12

    Możesz mówić,
    Też dużo wiem w tym temacie
    Mam bliskich kolegów w tych służbach

  11. Konto usunięte 25.02.2010 r. 21:54:19

    Spoko rozumiem    

  12. Anka 25.02.2010 r. 22:03:02

    A co to polcjant jakaś świętość,oni zamiast walczyć z przestepczościa sami sa przestępacami ,bronią gangsterów bo mają z nich kasę echhh tam ...nie nawidzę psów i tyle....nie można rozpatrywac czyjęjs smierci bo policjant,,człowiek to człowiek ,,a na naszą policję to brak słow

  13. J@nusz 25.02.2010 r. 22:07:31

    Podoba mi się Twój tok myślenia Aniu   uśmiechnięty  

  14. Anka 25.02.2010 r. 22:08:48

    mnie też hahaha i będę się go trzymac łoł    

  15. Konto usunięte 26.02.2010 r. 16:07:57

    Policja ma przekichane pod względem swojego zawodu, dlaczego ?
    Bo prawie nikt ich nie szanuje.
    Czasami moglibyście się zastanowić i postawić w ich sytuacji, dla poniektórych z Was policjant to pies, bez względu na to jakie ma zadania.
    Straży miejskiej też nienawidzicie.
    Lekarze to paprochy, bo wyleczyć nie potrafią, nauczyciele to **cenzura** , bo tylko wymagają.
    Śmiać się chce.
    Nie wiem czemu polski naród jest taki zawistny.
    Wieczne narzekania na to, że słońce świeci a nie pada, że śnieg leży jak powinno świecić słońce.Nie pojmuję.
    A co do tematu, moim zdaniem powinien być jeden kodeks mówiący "oko za oko, ząb za ząb".
    Wtedy nikt nie odważyłby się nic ukraść, bo ktoś uciąłby mu rękę, nie zabiłby bo i jego czekałaby taka śmierć.

  16. Konto usunięte 26.02.2010 r. 16:38:09

    Radykalne poglądy nie ma co            
    Już cię lubię    

  17. Konto usunięte 26.02.2010 r. 16:47:27

    te poglądy już chyba zasługują na nowy temat    

  18. Konto usunięte 26.02.2010 r. 16:48:58

    Niby racja,
    Lecz jak to na forum w każdym wątku poruszamy dziesiątki tematów    

  19. Darkma 08.03.2010 r. 07:48:32

    Popieram Alicje - oko za oko, ząb za ząb - to stara ale skuteczna maksyma stanowiąca doskonały przykład sprawiedliwego prawa - dura lex sed lex - i nie ważne czy nieletni czy go w domu bili etc. zabiłeś z premedytacją i Ciebie chwascie trzeba wyrwać z ogrodu zwanego społeczeństwem!!

  20. Damian 24.03.2010 r. 00:07:49

    Jakby to nie nazwać ktoś musi takich ludzi złapać i postawić przed sądem. czyli znów temat policji. można ich nie lubić, mają parszywą robotę, ale bez nich mielibyśmy anarchię i rządy siły.



    I tak, kara powinna być surowsza dla osoby, która zabije policjanta. Dlaczego? Bo jego zadaniem jest być tam, gdzie jest niebezpiecznie i za to mu jako społeczeństwo płacimy i z naszego mandatu jest/powinien być wrogiem dla osób, które łamią prawo.



    inna sprawa, że prawo często jest durne, ale to już nie są kompetencje policjanta i wątek na inny temat.

  21. SEXYMENYO 24.03.2010 r. 01:05:15

    ALE NIEKTÓZY POLICJANCI SĄ MARNI , ZWŁASZCZA TAKICH DWÓCH U MNIE

  22. agata 24.03.2010 r. 13:43:46

    To nie ma być sprawiedliwe. Dziecko jak nie może czegoś osiągnąć, to krzyczy i tupie...

  23. Unkownboy 24.03.2010 r. 15:15:32

    Nie ma ten przepis wedle wstępnych planów dotyczyć \"tylko\" policjantów, ale wszystkich \"funkcjonariuszy publicznych\"... Kara dożywocia jest całkowicie wyrwana z kontekstu - nie chodzi o każdą śmierć, ale o zabójstwo lub doprowadzenie do śmierci (nie mylić z \"nieumyślnym spowodowaniem śmierci\")... Jak dla mnie, przepisy przepisami, mimo wszystko ważniejsze jest egzekwowanie prawa...



    Dodatkowo KK ma być znowelizowany pod kątem \"ochrony\" osoby cywilnej \"interweniującej\" w obronie innych osób lub mienia... Osoba taka z urzędu miałaby być traktowana jako funkcjonariusz publiczny, przez co osoba atakująca \"cywila\" w pewnych sytuacjach też mogłaby zostać ścigana/oskarżona z urzędu, a jej \"napaść\" zagrożona dożywotnim pozbawieniem wolności...



    Ale reasumując, jeśli ktoś zabiłby strażaka czy też kominiarza - tak jak jest obecnie - mógłby dostać 25 lat lub dożywocie, w zależności od sytuacji, przy czym strażak na służbie jest pod \"ochroną\" tych samych paragrafów co policjant (podobnie jak nauczyciel, komornik, czyli jak każdy \"funkcjonariusz publiczny\")... Wszystko zależy od tzw. klasyfikacji czynu...



    Osobiście jestem jak najbardziej za zaostrzaniem przepisów prawa karnego, ale adekwatnie do możliwości egzekwowania ewentualnych kar nim przewidzianych, nie tylko pod kątem wykrywalności przestępstw i chwytania sprawców, ale też pod kątem wydolności systemu penitencjarnego...



    Sorki za długość posta    

    Pozdrawiam...

  24. Unkownboy 24.03.2010 r. 15:28:44

    A właśnie wpadła mi myśl do głowy, że \"równość\" wobec prawa, czyli w mniemaniu wielu osób jego sprawiedliwość jest zachowana wówczas, gdy wszyscy podlegają tym samym regulacjom prawa, czyli są traktowani wedle tych samych jasnych zasad, nie jest to kwestia \"wymiaru kary\" za poszczególne przestępstwa... Bo równie dobrze można zapytać czym się różni gwałciciel od gwałciciela-pedofila? Nie mylmy wysokości kary za poszczególne czyny z równością wobec prawa... Wymiar kary powinien być adekwatny - do kolokwialnie w tym momencie określonej - społecznej szkodliwości czynu... Ale to też nieco inne tematy...



    Pozdrawiam raz jeszcze...

  25. SEXYMENYO 25.03.2010 r. 00:24:14

    a policja może zabijać za nic , albo wyzywać kogoś bez powodu

  26. Unkownboy 25.03.2010 r. 03:46:11

    Ja osobiście się z czymś takim nie spotkałem, a uwierz mi, że dość często z różnymi mundurowymi się spotykam w dość ciekawych okolicznościach... Poza wszystkim nie można aż tak generalizować, że z powodu jednego policjanta idioty przyszywa się łatkę wszystkim... Równie dobrze wszystkich nastolatków z patologicznych domów można by prewencyjnie wsadzić do paczki, bo są potencjalnymi złodziejami, zabójcami, pedofilami, etc.... Wszystkie relacje międzyludzkie są dwukierunkowe... Choć może nie tak dosłownie i homologicznie jak prawa fizyki, mówiące o wzajemnym oddziaływaniu ciał na siebie... Ale mniejsza o to...

  27. Damian 25.03.2010 r. 12:42:22

    Ja też się nie spotkałem z takim zachowaniem policji. A mieszkałem w miasteczku, gdzie na każdej niemal ulicy był patrol.



    I nie zawsze równo znaczy sprawiedliwie. W sumie prawie nigdy tak nie znaczy.



    Unkownboy normalnie miło się czyta to co piszesz. Można się przynajmniej paru rzeczy dowiedzieć.

  28. Unkownboy 25.03.2010 r. 13:45:58

    A dziękuję za słowa uznania, przyjmuję je z pokorą    

    A tak całkiem na serio, to zajmuję się właściwie zawodowo (ale też z pasji) codziennym funkcjonowaniem człowieka zarówno w aspekcie zawodowym jak i społecznym, a tym samym staram się być na bieżąco z różnymi nowinkami \"ustawodawczymi\", choć na szczęście nie wszystkie z pomysłów miłościwie nam panujących są wcielane w życie, a jak na złość te najbardziej \"potrzebne\" są zamrażane, w obawie że będą niewypałami, dzięki czemu zamiast niewypałów ustawodawczych mamy niewydolność prawa i wielu instytucji/organów... Demokracja...    



    Pozdrawiam...

  29. SEXYMENYO 26.03.2010 r. 00:41:56

    ci tępi policjanci powini być tępieni i niszczeni tacy co wyzywają kogoś bez powodu

  30. Unkownboy 26.03.2010 r. 19:06:02

    SEXYMENYO - sorry wielkie, ale czy Ty masz jakiś problem z przestrzeganiem prawa? Aleś się uwziął...



    A ja Ci odpiszę tak: ci tępi tępacy, którzy bez powodu od tępych do tępienia wyzywają policjantów powinni być tępieni



    Miłego...