forum

Rozrywka i uczucia

Witajcie w Małpiarni.

  1. Konto usunięte 19.02.2010 r. 11:15:57

    Wilku niezależnie jakie to są idee spiskowe czy też nie,
    Nie wróżą niczego dobrego dla zwykłych ludzi jak pokazała historia.

  2. Konto usunięte 19.02.2010 r. 11:22:16

    Dla Platona najważniejsze było państwo i jego dobro.
    Wszystko co prowadzi do dobra państwa jest dobre.
    Nawet kłamstwo rządzących jest pozytywne, jeśli służy wyższemu celowi, czyli dobru państwa.
    Sprawiedliwe dla Platona jest to, aby każdy robił to co do niego należy.

  3. Konto usunięte 19.02.2010 r. 11:34:43

    HUN...Ja studjuje prawo i to zaocznie bo jest to moim hobby...i historie prawa...czytam tylko dokumenty a nie populistyczne wywody uznanych filozofow..bez obrazy dla fakultetu...

    Moge stwierdzic z cala odpowiedzialnoscia ze wszystko co nam podano na tacy filozoficznej, nigdy nie bylo z przeznaczeniem dla nas human...tylko dla twurcow

  4. Konto usunięte 19.02.2010 r. 11:43:01

    Tak, masz rację.
    Jednakoż żeby coś stworzyć musisz coś zniszczyć.
    Sam twórca jak go określasz nie będzie się tym zajmował,
    Wykorzysta do tego podległe mu masy ludzi.
    Dlatego podałem tamten przykład z Anglią,
    Gdzie twórcami były rody chcące władzy,
    A ginęli w imię ich ambicji zwykli ludzie.
    I w imię czego?
    Chorych ambicji i idei.

    Tak więc podtrzymuję stwierdzenie iż filozofia to jest to jedna z najbardziej brutalnych dziedzin nauki.

  5. Konto usunięte 19.02.2010 r. 11:53:23

    Ja mam bardziej radykalne poglady jesli chodzi o filozofie zakwalifikowalbym ja jako najbardziej niepraworzadna z nauk...bez obrazy dla pan zajmujacych sie nizadem

    Wilku najwiekszej konspiracji jeszcze nie wyjawilem...ale sledz uwaznie tematy jutro...a to co tam usluszysz ...nigdy by Ci przez mysl nawet nie przeszlo ze moze cos podobnego istniec..zapraszam

  6. Konto usunięte 19.02.2010 r. 11:56:09

    Hun ...widze ze lubisz historie ..w jaki sposub posiadles wiedze o niej

  7. Konto usunięte 19.02.2010 r. 12:04:56

    Kiedyś bardzo dużo czytałem,
    Teraz niestety trochę mniej.
    Lecz też jeśli trafiam na ciekawe zagadnienie staram się
    zgłębić je i poznać możliwie wiele jego aspektów.

  8. KONTO USUNIĘTE 19.02.2010 r. 12:10:50

    Przypuszczam, że to samotność przywiodła Was tutaj.CHYBA ZE TY LUBISZ BYC SAM     JA NIE NARZEKAM

  9. Konto usunięte 19.02.2010 r. 12:11:10

    Przepraszam za bledy ortograficzne

  10. KONTO USUNIĘTE 19.02.2010 r. 12:12:38

       

  11. Konto usunięte 19.02.2010 r. 12:13:38

    Spoko, zrozumiałym jest to dla mnie
    jeśli długi czas nie używałeś tego języka w piśmie.

  12. Konto usunięte 19.02.2010 r. 12:14:47

    Uchyle troche rabka tajemnicy..Wiku pewnie slucha z ukrycia...jutro bede mowil z moja kolezanka na temat filmu MATRIX braci WACHOWSKICH

    Czy ogladales ten film..??

  13. Konto usunięte 19.02.2010 r. 12:19:46

    Tak oglądałem.
    Przerażająca wizja przyszłości.

  14. Konto usunięte 19.02.2010 r. 12:26:26

    No nie tylko..czy wiesz ze sceny do filmu byly krecone u mnie w Sydney

    Co wiesz o niecenzurowanej recenzji tego filmu..??

  15. Konto usunięte 19.02.2010 r. 12:29:33

    Tego tematu powiem szczerze nie zgłębiałem,
    Jest to dla mnie tylko kolejny obraz
    Możliwej dla ludzkości przyszłości.

  16. Konto usunięte 19.02.2010 r. 12:42:11

    Bynajmniej nie jest to kierunek w którym chciałbym żeby ludzkość się posuwała.

  17. Konto usunięte 19.02.2010 r. 12:42:24

    Sprubuje jutro wyjawic troche na temat co chcieli nam WACHOWSCY przekazac w tym filmie

    Nie jest zadna tajemnica ze wielu pisarzy ucieka w fikcje....poniewaz jesli by to samo napisali jako fakt...mieli by do czynienia z cenzura za ktora stoja sady i aparat scigania

    Jesli wejdziesz do wikipedi...to znajdziesz..troche materialu o tym filmie

    No to do jutra...musze zrobis mala przerwe na telefon

    Milo bylo wymienic z Toba powyzsze spostrzezenia..

  18. Konto usunięte 19.02.2010 r. 13:03:45

    I znowu wracamy do Platona i filozofii.
    Najlepsze jest to że faktycznie po przyjrzeniu się temu filmowi jest wręcz oczywiste.
    I niestety zawartej jest tam sporo ukrytej prawdy o naszym teraźniejszym świecie.

    OK.
    Do jutra Walenrodzie.

  19. Konto usunięte 20.02.2010 r. 08:08:17

    Raip van Winkle...z calym szacunkim do filozofi...chcialem wlasnie podkreslic ze Karol Marx uprawial ta nauke na forum , poczytaj przeklady , gazety New York Times w tym czasie , poniewaz nikt nie chcial tego czytac to mu wymowiono i tylko dzieki braciom pewnego narodu , WALL ST. finansjera zaproponowala mu napisac dzielo w ktorym zagwarantowali by sobie kontrole nad swiatem , jak juz wiemy dzielem tym byl KAPITAL... czy nie widac w tym nadmiaru polityki...?????

    Raip...jesli chodzi o Ziemie i Niebo...filozofujesz...jutro
    sprubuje Ci to udowodnic w filmie braci Wachowskich MATRIX
    wiesz chyba zaczynam Cie lubic...kiedy nie przemawia przez Ciebie filozofia , ha, ha, ha, ha

  20. Konto usunięte 20.02.2010 r. 10:05:38

    Wilku wiem doskonale czym jest filozofia.
    Niemniej jednak możemy ją znaleźć wszędzie,
    Każda rozumna istota posiada jakąś swoją filozofię.

  21. Konto usunięte 20.02.2010 r. 10:55:56

    witaj Walenrod,

    jeśli można słowo. piszesz o filozofii, jak o sprzedajnej dziwce. i może coś w tym jest, kiedy zastanowić się nad Marksem. społeczeństwo, to organizm, to szereg odruchów bezwarunkowych i warunkowych, wzajemna sieć powiązań, w którą doskonale wpisuje się spiskowa teoria dziejów. tyle, że to kolejna próba postawienia sobie pytania: dlaczego? czyli, Walenrod, chcąc nie chcąc, sam ją uprawiasz, lubujesz się w dziwce, mimo, że pogardzasz.

    wracając do społeczeństwa, jako organizmu. zgadzam się z Tobą, że filozofia była wykorzystywana do celów demagogicznych, w imię pieniędzy i władzy zaprzedawane były ideały. jednak nie sama w sobie stawała się narkotycznym narzędziem. Tu rację mają hun Iuan i Rip van Winkle, filozofia, jest, jak tik nerwowy. niezależna od potrzeb i funkcji organizmu. będąca reakcją na napięcie życia i głód wiedzy drzemiące w każdym człowieku. jest demiurgiem przemian.
    Za hun Iuanem:
    Każda rozumna istota posiada jakąś swoją filozofię.
    Pozostaję z poważaniem.

  22. Konto usunięte 20.02.2010 r. 10:57:14

    O..ZOŚKA..ALE..SIE..ROZPISAŁAŚ..TAK..Z..RANA..        
                               

  23. Konto usunięte 20.02.2010 r. 11:00:39

    cześć Neron,
    najlepiej mi się pisze z rana, albo po wódce.    

  24. Konto usunięte 20.02.2010 r. 11:03:22

    ..HA,HA,HA..O..TO..TAK..JAK..MI..
    ..WIDZE..ŻE..OD..DZISIAJ..MASZ..KONTO..
    ..ZAPYTAM..PODOBA..CI..SIĘ..MKONTAKT..?

  25. Konto usunięte 20.02.2010 r. 11:06:38

    trudno mi odpowiedzieć na Twoje pytanie. na razie obserwuję, czytam, uczę się. zadaj je za parę dni.   uśmiechnięty  

  26. Konto usunięte 20.02.2010 r. 11:11:07

    OK..TYLKO..PRZYPOMNIJ..
    ..A..JESZCZE..JEDNO..PYTANIE..ZANIM..SIE..ZAREJESTROWAŁAŚ..
    WCHODZIŁAŚ..NA..TĘ..STRONKE..?

  27. Konto usunięte 20.02.2010 r. 11:15:05

    już mogę Ci odpowiedzieć, co mi się nie podoba. przesłuchanie. tego nie lubię, Neronie. ankietę dotyczącą portalu wypełnię w momencie, gdy ja dostanę od administratora. bez urazy.   uśmiechnięty  

  28. Konto usunięte 20.02.2010 r. 11:16:02

    ..O..MATKO..JAKA..WYGADANA..
    ..NO..DOBRZE..DOBRZE..HA,HA,HA,HA                                

  29. Konto usunięte 20.02.2010 r. 15:01:35

    Wilku...nie bede polemizowa z Ta mloda dama bo w brzmieniu slow wylapuje ze poczatkuje w tak zwanej filozoficznej lamiglowce ale Tobie na sucho takie wypoaiedzi nie ujda...
    Wszyscy wyzej wymienieni przez Ciebie ukanczyli najbardziej prestizowe uniwersytety Europy z najlepszymi wynikami i to z fakultetu filozofi...staneli potem na czele najwiekszych organizacji spolecznych w hitori tego swiata...no wiec prosze Cie jesli przytaczsz fakty..to rozszez o jakis dowody dokumentalne...a juz Ci chyba mowilem ze naprawde Cie lubie ale bez zaslony filozoficznej

  30. Konto usunięte 20.02.2010 r. 15:22:34

    Zosiu...jednak wtrace mala dygresje do Twoich wywodow otoz nie czytalas pewnie wszystkich moich wypowiedzi..nie mam Ci tego za zle...ale kochanie jestem historykiem prawa i czytam tylko maszynopisy z rozpraw sadowych..wiec nie pisze sie na to ze uprawiam filozofie..Sorry